Cena nowego Audi A6 Avant – jest jeden silnik i to drogi!

W polskich salonach Audi właśnie pojawia się zupełnie nowa generacja A6 Avant. Dynamiczne kombi ma bardziej nowoczesną stylistykę, funkcjonalne wnętrze, silniki z systemem mild hybrid i… wysoką cenę.

W polskich salonach dealerskich Audi można już zamawiać najnowsze Audi A6 Avant. Samochód ten odpowiada nawet najbardziej zróżnicowanym potrzebom kierowcy. Jest wygodny niczym limuzyna, pojemny jak rasowe kombi i nowoczesny, jak na auto XXI wieku przystało.

Nowe Audi A6 Avant, to auto zaprojektowany z myślą o codziennym użytkowaniu. Udanie łączy dynamiczną stylistykę z wieloma możliwościami aranżacji wnętrza oraz z dużą pojemnością przestrzeni bagażowej, której wielkość sięga od 565 litrów w podstawowej konfiguracji, do 1680 litrów przy złożonych oparciach tylnej kanapy.

 

Systemy bezpieczeństwa

Standardowo Audi A6 Avant wyposażane jest w kompleksowy pakiet systemów bezpieczeństwa, w skład którego wchodzą m.in. systemy oświetleniowe, systemy wsparcia kierowcy i systemy bezpieczeństwa biernego. Standardem są również przednie reflektory LED. Opcjonalnie dostępne są też dwa warianty, w tym najbardziej zaawansowane reflektory HD Matrix LED ze światłami drogowymi wysokiej rozdzielczości. Wszystkie silniki będą wyposażone są w system mild hybrid, wpływający na wydajność i redukujący zużycie paliwa w realnych warunkach drogowych.

Wnętrze nowego Audi A6 Avant jest eleganckie i minimalistyczne. Na szczycie tunelu środkowego dominuje czarny panel z wbudowanym ekranem dotykowym systemu MMI touch response. Tak jak ekran dolny, jest on lekko zwrócony w stronę kierowcy. Obok wersji podstawowej, dostępne są linia wyposażenia sport i pakiet sportowy S line. Każda z nich ma swą indywidualną koncepcję kolorystyczną. Do wszystkich linii wyposażenia dodać można jeszcze pakiet stylistyki zewnętrznej S line.

Audi A6 Avant oferuje bogatą gamę wyposażenia opcjonalnego, w którym znajdziemy m.in. dynamiczny układ czterech kół skrętnych, system nawigacji MMI navigation plus, zawieszenie sportowe, czy wyświetlacz danych na szybie na wprost wzroku kierowcy head-up display.

Póki co Audi A6 Avant jest dostępne tylko z jednym silnikiem. Jest to trzylitrowy wysokoprężny motor V6 o oznaczeniu 50 TDI. Auto z takim silnikiem legitymuje się mocą 286 KM. Później w gamie ma pojawić się jeszcze czterocylidrowy diesel o mniejszej mocy, oraz jednostki benzynowe. Póki co cena Audi A6 Avant 50 TDI quattro tiptronic zaczyna się od 308 200 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie